Presun Gáboríka do LA je jedným z najúspešnejších výmien

S blížiacim sa záverom prestupového obdobia v zámorskej hokejovej NHL oficiálny portál profiligy označil presun slovenského útočníka Mariána Gáboríka z tímu Columbus Blue Jackets do mužstva Los Angeles Kings ako jednu z dvoch najlepších výmen predchádzajúcej sezóny. Medzi najvydarenejšie trejdy posledných hodín pred uzávierkou patrilo aj angažovanie skúseného Martina St. Louisa newyorskými "jazdcami" z konkurenčného tímu Tampy Bay Lightning.
Video: Hossa ukončil bodovú sériu, Ovečkin potiahol Capitals
Gáborík prišiel v marci 2014 do LA
Marián Gáborík prišiel v marci 2014 do LA a výraznou mierou sa podieľal na úspešnom ťažení "kráľov" za Stanleyho pohárom, druhým za ostatné tri sezóny. V 26 dueloch vyraďovacej časti zaznamenal 14 presných zásahov a pridal aj 8 asistencií.
Martin St. Louis po výmene "ťahal" NY Rangers pätnástimi bodmi v 25 zápasoch na ceste do finále play-off, v ktorom tím z Východnej konferencie prehral práve s LA Kings Mariána Gáboríka. Za neúspech nemožno považovať ani počínanie Tampy Bay, ktorá po odchode St. Louis získala Ryana Callahana a ten stále patrí medzi ofenzívne opory "bleskov".
Sklamaním boli aj príchody Goca a Stempniaka do Pittsburghu
Oficiálny portál zámorskej profiligy okrem spomenutých úspešných výmen pripomenul aj niekoľko nevydarených. Jednou z nich bolo sťahovanie brankára Ryana Millera z Buffala do St. Louis za slovenského gólmana Jaroslava Haláka. Miller totiž nenaplnil očakávania a nepotiahol "bluesmanov" vo vyraďovacích zápasoch až k vytúženému Stanleyho poháru a v súčasnosti už pôsobí vo Vancouveri.
Rakúšan Thomas Vanek mal byť ofenzívnym lídrom Montrealu na ceste za cennou trofejou, no jeho príchod nepriniesol úspech kanadskému mužstvu a aj on už zmenil klub - hrá za Minnesotu. Sklamaním boli aj príchody Marcela Goca a Lee Stempniaka do Pittsburghu či angažovanie Davida Legwanda Detroitom.
Prestupy v zámorskej NHL v sezóne 2014/2015 sú možné do pondelka 2. marca.

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko
Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku
Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo
Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry
"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.