Grécko neodovzdalo zoznam reforiem načas, odošle ho v utorok
- 21:05 23.02.2015
- ATÉNY

Zoznam reforiem súvisiacich s predĺžením medzinárodného úverového programu pre Grécko tamojšia vláda nepredloží Euroskupine v pondelok, ako bolo pôvodne stanovené, ale až v utorok ráno. V pondelok večer o tom informoval jeden z predstaviteľov kabinetu Aléxisa Tsíprasa, podľa ktorého ministri financií eurozóny s niekoľkohodinovým posunom súhlasili.
Odporúčame:
Grécko predloží zoznam reforiem, na ťahu je euroskupina
Grécke banky čelia návalu klientov, prišli o miliardy eur
"Zoznam reforiem bude odoslaný ministrom financií eurozóny v utorok ráno, zatiaľ čo ich telekonferencia sa uskutoční popoludní," uviedol nemenovaný vládny predstaviteľ. Euroskupina predtým požadovala, aby Atény dokument odovzdali najneskôr do pondelňajšieho večera.
Hovorca nemeckého ministerstva financií Martin Jäger v pondelok informoval, že ministri tvoriaci Euroskupinu obsah prerokujú v utorok prostredníctvom konferenčného telefonátu. Noviny Bild s odvolaním sa na grécke zdroje uviedli, že plánované reformy by mali do ekonomiky priniesť viac ako sedem miliárd eur.
Atény dúfajú, že tieto prostriedky využijú v oblastiach, ktorých sa najvýraznejšie dotkli úsporné opatrenia. V prípade potvrdenia ministrami eurozóny budú môcť jednotlivé členské štáty ratifikovať dohodu o rozšírení úverového programu pre Grécko o štyri mesiace.

Z trhu sťahujú kontaminovaný olej
Obchodné reťazce žiadajú zákazníkov, aby olej vrátili v predajni.

Pellegrini: Slovensko chce umožniť Ukrajine vlakové spojenie s prístavmi
Podľa prezidenta by Slovensko mohlo byť lídrom v umožnení Ukrajine spojiť sa s prístavmi v Stredozemnom mori.

Ministerstvo práce sa ohradilo voči kritike Remišovej
Podľa ministerstva poslankyňa buď klame alebo nemá naštudovanú problematiku neziskových organizácií.

Matovič: Súčasná vláda zvýšila dlh rýchlejšie ako predchádzajúca v čase kríz
Súčasná vláda Roberta Fica zadlžila Slovensko za 1,5 roka rovnakou sumou 12 miliárd eur, ako predchádzajúce vlády Igora Matoviča a Eduarda Hegera v časoch najväčších kríz.

Hlas-SD podľa opozície rozdáva milióny eur neziskovkám, ktoré patria jej kandidátom
Koaličná strana Hlas-SD rozdáva dotácie v miliónoch eur neziskovým organizáciám, ktoré patria jej kandidátom.