Prečo zabili lídra ruskej opozície? Skúmajú viacero verzií
- 17:42 28.02.2015
- MOSKVA

Ruský Vyšetrovací výbor skúma niekoľko verzií vraždy bývalého ruského vicepremiéra a známeho kritika Kremľa Borisa Nemcova.
Do úvahy prichádza aj osobný motív
Medzi možnosti motívu patrí pokus o destabilizáciu politickej situácie v Rusku alebo útok zo strany islamských radikálov, zvažuje sa aj možnosť napojenia na Ukrajinu či pomsta za Nemcovove podnikateľské aktivity, do úvahy prichádza aj osobný motív.
Vyšetrovatelia preverujú, či opozičného lídra "nezabili tí, ktorí použijú akúkoľvek metódu na dosiahnutie ich politických cieľov." Vyhlásenie Vyšetrovacieho výboru, ktorý sa v tomto prípade zodpovedá priamo prezidentovi Vladimirovi Putinovi, však nespomína motív, ktorý jeho prívrženci považujú za najpravdepodobnejší.
Tým je skutočnosť, že Nemcov patril 15 rokov k najpoprednejším predstaviteľom opozície súčasného Kremľa a prezidenta Vladimira Putina.
Odporúčame:
V Moskve zastrelili známeho Putinovho kritika
Stranu Most-Híd pobúrila vražda Nemcova, odsúdil ju aj Fico
Svoju verziu má aj Porošenko
Ukrajinský prezident Petro Porošenko tvrdí, že Nemcova zavraždili, lebo chcel zverejniť dôkazy o účasti Ruska v separatistickom konflikte na východe Ukrajiny.
Nemcov mu podľa jeho slov o svojich plánoch povedal pred niekoľkými týždňami. "Povedal, že odhalí dôkazy o účasti ruských ozbrojených síl na konflikte na Ukrajine. Niekto sa toho veľmi bál a zabil ho," vyhlásil Porošenko, ktorý vzdal poctu zavraždenému lídrovi ruskej opozície.
Ukrajina a Západ od začiatku tvrdia, že na strane povstalcov bojujúcu aj ruskí vojaci a že Rusko separatistov zásobuje zbraňami, Moskva však tieto obvinenia odmieta.
Nemcova zastrelili v centre ruskej metropoly, keď kráčal po moste cez rieku Moskva aj s mladou ukrajinskou ženou, ktorá vyviazla bez zranení ----> VIAC SA DOČÍTATE V TOMTO ČLÁNKU.

Muž, ktorý vo Vancouveri vrazil autom do ľudí, má zrejme psychické problémy
Polícia v kanadskom meste Vancouver v nedeľu oznámila, že náraz auta do ľudí na tamojšom pouličnom festivale filipínskej kultúry si vyžiadal už najmenej 11 obetí.

Z Grónska sa podľa premiéra nikdy nestane majetok, ktorý by sa dal kúpiť
Z Grónska sa nikdy nestane kus majetku, ktorý by sa dal kúpiť, vyhlásil v nedeľu tamojší premiér Jens-Frederik Nielsen, ktorý je na návšteve Dánska prvýkrát od nástupu do funkcie.

Macron po vražde v mešite: Rasizmus a nenávisť nemajú vo Francúzsku miesto
Vo Francúzsku nikdy nebude miesto pre rasizmus a nenávisť, uviedol v nedeľu francúzsky prezident v súvislosti s brutálnym pobodaním moslimského muža v mešite na juhu krajiny.

Telegraph: Zelenskému bolo v rozpore s protokolom udelené miesto v prvom rade
Vatikán porušil svoj protokol, keď Volodymyra Zelenského na pohrebe pápeža Františka usadil do prvého radu spolu s Donaldom Trumpom a Emmanuelom Macronom.

Na hrobe pápeža bola biela ruža, pre Františka mala osobitný význam
Na hrobe pápeža Františka v rímskej Bazilike Panny Márie Väčšej ležala v nedeľu ráno biela ruža, ktorú je vidieť aj na fotografii zverejnenej Vatikánom.