Tieto veci vymeňte! Škodia vášmu zdraviu

Pripravte si odpadkový kôš! Nielen jedlo, ale aj veci každodennej spotreby majú svoju životnosť. Ak ich používate príliš dlho, môžete si spôsobiť zdravotné problémy.
Plastové dosky
Všetky plastové dosky na krájanie by ste mali vymeniť za drevené. Dôvodom sú ryhy, ktoré sa na nich krájaním vytvárajú. Dostávajú sa do nich baktérie a množia sa. Drevo naopak obsahuje živicu, ktorá má antimikrobiálne vlastnosti, takže v jeho ryhách baktérie hynú.
Vyťahaná podprsenka
Časom poriadne nepruží a necítite sa v nej dobre, no nákup novej stále odkladáte? Robíte chybu! Pranie v práčke spôsobuje, že syntetické vlákno elastán sa časom vytiahne. Nosenie podprsenky s vyťahanými ramienkami neposkytuje prsiam dostatočnú oporu.
Čítajte: Dobré rady: Kedy a prečo je najvyšší čas vymeniť váš matrac?
Nosenie kvalitnej a pohodlnej podprsenky môže mať za následok spomalenie prirodzeného procesu starnutia prsného tkaniva. Zabránite tak prevísaniu pŕs a ak sú vaše prednosti väčšie a máte nadváhu, vhodná podprsenka pomôže predchádzať bolestiam chrbta.
Make-up
Vedeli ste, že všetky líčidlá v tekutej podobe by ste mali po dvoch-troch mesiacoch používania vyhodiť? Vodná báza v sebe pri pravidelnom kontakte s kožou môže skrývať množstvo baktérií.
Spravte si preto poriadok s vašimi maskarami a tekutými linkami! Ich tmavé tuby sú pre množenie baktérií ako stvorené a naše oči sú najcitlivejším miestom na našom tele. Z rúžov najdlhšie vydržia tie, ktoré majú najvyšší obsah tukov.
Zubná kefka
Každých tri až šesť týždňov by ste si mali meniť kefku na zuby. Štetinky sa totiž časom opotrebujú, sú rozstrapkané a medzi vláknami kefky sa usadzujú baktérie.
Čítajte: 6 najčastejších chýb pri sprchovaní. Neškoďte si!
Okrem toho si s nimi môžete poškodiť ďasná, nakoľko vlákna viac
nedokážu kopírovať pohyby pri čistení. Zubnú kefku by ste mali vymeniť aj po prekonaní infekčného ochorenia ako je napríklad angína či chrípka.
Hubka na riad
Vec, ktorá nám pomáha udržiavať čistú domácnosť je tou najšpinavšou. Ak ste ňou napríklad umývali riad a kuchynskú dosku po krájaní surového mäsa, o množenie mikróbov máte postarané. K tomu prispieva i izbová teplota a neustále vlhko.
Čítajte: Používate v obchodoch sušiče rúk? Odteraz už nebudete!
Tenšie handričky alebo "vechtíky" sú v porovnaní s nimi podstatne hygienickejšie. Môžete ich dať vysušiť a nemusíte kupovať nové. Jednoducho ich totiž operiete v práčke.
Čítajte aj: Tieto veci majú viac baktérií ako WC! Používame ich denne

Pozor na tento druh orechov, má prekvapivé spojenie s rakovinou
Zdravé super jedlo vám môže v skutočnosti škodiť.

Bežná súčasť spálne spôsobuje poškodenie mozgu počas spánku
Vedci varujú, že mimoriadne ohrozené sú malé deti.

Kontroverzný výskum z Talianska: Naozaj je kuracie mäso rizikové?
Hoci sa kuracie mäso považuje za zdravšiu alternatívu červeného mäsa, podľa vedcov to s jeho konzumáciou netreba preháňať.

Tieto zdravé jedlá škodia zubom
Celkovému zdraviu síce neuškodia, no zubári vás za ne nepochvália.

Máte dostatok hlbokého spánku? Toto sa deje s mozgom pri jeho deficite
Menej hlbokého spánku môže znamenať väčšie riziko vážneho ochorenia.