Slováci sú zo štátov V4 v angličtine najslabší

Slovenskí občania sú zo štátov V-4 v znalosti angličtiny najslabší. Vyplýva to z prieskumu organizácie Education First (EF) a na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave to povedal riaditeľ portálu www.jazykovepobyty.sk Martin Volek. Prieskum robili na vzorke 1,7 milióna ľudí starších ako 18 rokov z 54 krajín sveta v rokoch 2009 až 2011, vyhodnotili ho vlani.
Najlepšie angličtinu ovládajú Švédi. Dôvodom je, že zriedka majú dabované filmy, politici svoje reči prednášajú v angličtine, ako aj študenti na univerzitách čerpajú informácie z anglických publikácií a svoje záverečné práce píšu v anglickom jazyku. Najhoršie je na tom Líbya.
Takmer v každej krajine, ktorá bola zapojená do prieskumu, hovoria lepšie po anglicky ženy. Okrem Maďarska. Ženy sú viac motivované, ctižiadostivejšie a emancipované. Najlepšie jazyk ovládajú tridsiatnici, ktorí do vzdelania a do jazykových pobytov investujú najviac. Najhoršie to je u ľudí nad 40 rokov.

Polícia pátra po nezvestnej Kamile a Danielovi
Tínedžeri utiekli z resocializačného zariadenia.

Od štátu môžete dostať 10.000 eur na obnovu domu. Takéto sú podmienky
Domácnosti sa môžu prihlásiť do výzvy Obnov dom mini 2.

Bojnická nemocnica vystúpila z ANS, kritizuje platby od poisťovní
Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach vystúpila z Asociácie nemocníc Slovenska, členom nie je od stredy.

Kotlár prirovnal očkovaných ľudí ku kukurici. ŠÚKL sa k jeho analýze vakcín nevie vyjadriť
Opozícia žiada Šaška i premiéra, aby zastavili Kotlára v šírení dezinformácií.

Daniela Kralevich dostala v prípade usmrtenia študentky Linh podmienečný trest
Rozsudok nie je právoplatný, prokurátor aj obhajca podali odvolanie.