• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 29.4.2025Meniny má Lea
11°Bratislava

Podarilo sa identifikovať časti tiel všetkých obetí Airbusu

  • 22:10 02.04.2015
  • BERLÍN
Podarilo sa identifikovať časti tiel všetkých obetí Airbusu

Francúzskym vyšetrovateľom sa podarilo identifikovať časti tiel všetkých 150 osôb z lietadla, ktoré 24. marca havarovalo na juhovýchode krajiny. V súlade s predošlým vyhlásením prezidenta Françoisa Hollanda, že všetci mŕtvi budú identifikovaní do konca týždňa, o tom vo štvrtok informovala prokuratúra v Marseille.

VIAC O HAVÁRII LIETADLA VO FRANCÚZSKYCH ALPÁCH

Podľa prokurátora Bricea Robina vyšetrovatelia preskúmali 2 854 častí ľudských tiel nájdených medzi troskami, potrvá však ešte dlho, kým totožnosť overia pomocou vzoriek DNA poskytnutých pozostalými. Záchranári ukončili pátranie po pozostatkoch obetí ešte v stredu. V ten istý deň začali na mieste tragédie zbierať aj ich osobné veci.

Čierna skrinka je spálená

Robin tiež zverejnil podrobnosti o štvrtkovom náleze druhej z takzvaných čiernych skriniek airbusu nemeckých aerolínií Germanwins, ktorá by mala obsahovať údaje o technických parametroch letu.

Zariadenie je podľa neho zjavne spálené, napriek tomu však môže byť stále "použiteľné". Prokurátor sa ďalej zmienil o nájdení 40 mobilných telefónov vo "veľmi, veľmi porušenom" stave, pričom nekomentoval medializované informácie o údajnom videozázname z posledných sekúnd letu.

Germanwings o problémoch kopilota nevedela

Podľa údajov, ktoré sa podarilo získať z prvej čiernej skrinky, je kopilot Andreas Lubitz podozrivý zo zámerného spôsobenia pádu stroja so 150 ľuďmi na palube.

Lufthansa ešte v utorok oznámila objavenie Lubitzovej elektronickej korešpondencie, v ktorej informoval o svojich psychických problémoch. Stalo sa tak ešte v roku 2009, keď musel výcvik pre vážne depresie na niekoľko mesiacov prerušiť.

Hovorkyňa Germanwings, kde Lubitz začal pracovať v septembri 2013, uviedla, že muž bol v čase havárie držiteľom platného lekárskeho povolenia na lietanie. Spoločnosť zároveň informovala, že na rozdiel od Lufthansy o problémoch pilota nemala žiadne informácie.

Lubitz prejavoval samovražedné sklony

Lietadlo nemeckých nízkonákladových aerolínií Germanwings 24. marca narazilo do vysokohorského úbočia na juhovýchode Francúzska. Na palube stroja Airbus A320 smerujúceho z Barcelony do Düsseldorfu bolo 144 cestujúcich a šesť členov posádky, z ktorých nehodu nikto neprežil.

Francúzska prokuratúra na základe zvukového záznamu vyjadrila presvedčenie, že druhý pilot počas letu vymkol kolegu mimo pilotnej kabíny a s lietadlom niekoľko minút úmyselne klesal, až kým nenarazilo. Prokuratúra v Düsseldorfe, kde 27-ročný Lubitz žil, v pondelok potvrdila, že v minulosti prejavoval samovražedné sklony.

Odporúčame:

Haváriu Airbusu zachytilo video, mali ho natočiť na palube

Kopilot havarovaného Airbusu mal samovražedné sklony

Krajiny po havárii Airbusu zaviedli nové bezpečnostné zákony

K troskám Airbusu budujú cestu, našli desiatky DNA obetí

Posledné minúty v zrútenom Airbuse: Preboha, otvor tie dvere

Video: Airbus sa úplne rozpadol, dokazujú to zábery z Álp

Tragédia Airbusu nebola nehoda, kopilot havaroval úmyselne

Bol to šťastný muž, vravia o kopilotovi z Airbusu jeho známi

Lubitz možno pád Airbusu plánoval, zo slov expriateľky mrazí

Kopilot tajil svoj zdravotný stav, Nemci prehľadali jeho byt

Pilot Airbusu vysvetľuje, ako mohol kopilot vymknúť kapitána

Kapitán Airbusu robil, čo mohol, do kabíny sa chcel presekať

Status na Facebooku urobil hrdinu z kapitána Germanwings

Doktori, umelci aj deti, títo všetci v Airbuse našli smrť

V Alpách sa zrútil Airbus so 150 ľuďmi, nikto neprežil

Letecké nehody, ktoré za posledné obdobie otriasli svetom
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Zelenskyj označil Putinovo prímerie za ďalší pokus o manipuláciu

Zelenskyj označil Putinovo prímerie za ďalší pokus o manipuláciu

VČERA - 22:25Zahraničné

Putinov návrh z pondelka Zelenskyj označil za ďalší pokus o manipuláciu.

Západní spojenci sa podľa Macrona chystajú zvýšiť tlak na Rusko

Západní spojenci sa podľa Macrona chystajú zvýšiť tlak na Rusko

VČERA - 22:12Zahraničné

Západní spojenci sa chystajú do desiatich dní zvýšiť tlak na Rusko, povedal francúzsky prezident Emmanuel Macron v rozhovore pre týždenník Paris Match.

Španielsko vyhlásilo núdzový stav

Španielsko vyhlásilo núdzový stav

VČERA - 21:41Zahraničné

Núdzový stav sa bude vzťahovať na regióny, ktoré o to požiadajú.

Trump sa chystá zverejniť zoznam miest, ktoré maria jeho imigračné zákony

Trump sa chystá zverejniť zoznam miest, ktoré maria jeho imigračné zákony

VČERA - 21:17Zahraničné

Americký prezident Donald Trump sa v rámci „ochrany amerických komunít pred zločinnými cudzincami“ chystá zverejniť zoznam miest, ktoré „maria“ jeho boj proti nelegálnemu prisťahovalectvu.

Výpadok internetových služieb hlási ďalšia európska krajina

Výpadok internetových služieb hlási ďalšia európska krajina

VČERA - 21:14Zahraničné

Veľký výpadok v dodávkach elektrického prúdu v Španielsku a Portugalsku v pondelok narušil aj internetové služby spoločnosti Orange v Maroku.