iPad: Využite ho na 100 percent

Prvé iPady prišli na trh v roku 2010. Odvtedy prešli mnohými zmenami a vylepšeniami. A hoci ich milióny ľudí využívajú už päť rokov, väčšinou je to iba na surfovanie po internete, pozeranie filmov, hranie hier, alebo čítanie e-bookov. Pozrime sa teraz na iné, málo používané funkcie iPadov.
iPad ako druhý monitor
Pripojením iPadu k monitoru získate viac miesta na pracovnej ploche. Ak pri práci potrebujete viac programov, nemusíte ich už minimalizovať, ani spúšťať na pozadie – stačí ich premiestniť na druhý monitor a môžete pracovať simultánne. Takisto môžete mať popri surfovaní na internete spustení film na vedľajšom monitore, pričom to, čo sa deje na jednej obrazovke, sa nebude rušiť s príkazmi, ktoré vydávate na druhej obrazovke.
Ak chcete iPad pripojiť bezdrôtovo, skúste aplikáciu AirDisplay od Avatronu (funguje na Mac aj Windows). Ak dávate prednosť prepojeniu cez kábel, hľadajte Duet Display.
Hrajte sa
Určite hráte hry na svojom iPade, ale skúsili ste si niekedy z iPadu spraviť joystick? Aplikácia Joypad premení obrazovku iPadu na ovládač so šípkami. Ovládanie je jednoduchšie a menej obmedzujúce pre hráčov, než klávesnica alebo joysticky s pripojením na kábel.
Bezdrôtový ovládač
So správnou aplikáciou sa iPad dokáže správať ako diaľkový ovládač alebo myš. Čo to znamená? Že sa môžete pohodlne usadiť ďaleko od počítača a spustiť film alebo môžete počas prezentácie ovládať jednotlivé slide-y v PowerPointe. Aplikácie Mobile Mouse Pro, Remote Mouse alebo Rowmot Pro premenia váš iPad na praktickú myšku.
Bezpečnostná kamera
Či už chcete dávať pozor na svoje domáce zvieratá alebo len mať prehľad o tom, čo sa deje u vás doma, kým ste preč, iPad môže aj v tomto prípade poslúžiť ako praktická domáca kamera. Stačí stiahnuť aplikácie AtHome Video Streamer alebo Manything home security webcam, pričom niektoré z nich môžete nastaviť tak, aby spustili alarm pri pohybe.
Na čo ešte môžete iPad využiť?
Ďalšími menej využívanými funkciami iPadu je napríklad GPS navigácia, receptár a rôzne simulácie hudobných nástrojov – napríklad klavíra. Nezabúdajte ani na Siri, ktorá vám pri správnom používaní pomôže zorganizovať si všetky denné povinnosti.

Žralok nie je tichý zabijak. Zvuky, ktoré vydáva, vás prekvapia
Vedcom sa podarilo zaznamenať špecifický zvuk, ktorý vydávajú žraloky.

Zdravotníci varujú: 24 vírusov, ktoré môžu spustiť ďalšiu pandémiu
Britskí zdravotníci zverejnili zoznam potenciálnych patogénov, ktoré môžu viesť k vzniku ďalšej pandémie. Viaceré z nich sú už v obehu.

Poľskí vedci vyvíjajú robota, ktorý mapuje lesy a zbiera aj kliešte
Medzinárodný vedecký tím, ktorého súčasťou sú odborníci z poľských univerzít, pracuje na vývoji robota určeného na mapovanie lesov.

Tieto bylinky v sebe skrývajú liek na Alzheimerovu chorobu
Dve bylinky môžu skrývať kľúč k liečbe demencie.

Takto sa dá zarobiť 5000 eur za ležanie v posteli
Dobrovoľníci dostanú tisíce eur za 10 dní ležania v špeciálnej posteli.