Takmer tretina používateľov mobilov nevie o kybernetických hrozbách
Z prieskumu vyplýva tiež, že používatelia zariadení s operačným systémom Android čelia online hrozbám častejšie ako majitelia zariadení s operačným systémom Windows.
Napriek tomu, že mobilné zariadenia sú v súčasnosti obľúbenejšie ako kedykoľvek predtým, ich majitelia stále podceňujú možné riziká. Prieskum spoločností KasperskyLab a B2B International odhalil, že až 28 % používateľov mobilných zariadení nevie nič alebo len veľmi málo o nebezpečných malvéroch.
Údaje z prieskumu naznačujú, že iba 58 % mobilných telefónov a 63 % tabletov s operačným systémom Android používa antivírusové riešenie, zatiaľ čo 31 % smartfónov a 41 % tabletov nie je zabezpečených ani len prístupovým heslom. Riskantné správanie používateľov mobilných zariadení môže súvisieť s tým, že až 28 % z nich vôbec nevie o existencii kybernetických hrozieb a 26 % majiteľov o hrozbách vie, ale neobáva sa ich.
Až 18 % nechránených smartfónov s operačným systémom Android pritom obsahuje práve také údaje, ktoré sú pre kybernetických útočníkov najzaujímavejšie a to PIN kódy bankomatových kariet, prístupové heslá do internetbankingu a ďalšie finančné údaje. Približne 24 % nechránených zariadení obsahuje prístupové heslá do sociálnych sietí, osobných a pracovných e-mailov a pod. V prípade zariadení, ktoré nie sú zabezpečené voči neautorizovanému prístupu ani heslom, obsahuje až 49 % z nich osobné a 18 % pracovné e-mailové správy. V 10 % prípadov takéto nechránené mobilné zariadenia obsahujú ďalšie informácie súkromného charakteru.
Z prieskumu vyplýva tiež, že používatelia zariadení s operačným systémom Android čelia online hrozbám častejšie ako majitelia zariadení s operačným systémom Windows. Používatelia Windows zariadení si zároveň viac uvedomujú online hrozby, pričom až v 9 z 10 prípadov majú svoje zariadenie zabezpečené. Prieskum ďalej ukázal, že v priebehu 12 mesiacov prišlo do kontaktu so škodlivými aplikáciami 41 % majiteľov smartfónov a 36 % používateľov tabletov a napadnutie online účtov zaznamenalo 24 % používateľov tabletov a 18 % používateľov smartfónov.
Európou sa šíri nebezpečný vírus, liek neexistuje
WHO vyzýva na očkovanie, vírus potvrdili už v troch európskych krajinách.
Vysádzanie stromov v Arktíde môže škodiť: Vedci dospeli k šokujúcim zisteniam o globálnom otepľovaní
Vedci prekvapili novými zisteniami o účinku vysádzania stromov v Arktíde.
Vedci prekvapili: Toto sa deje ženám, keď každý deň jedia vajcia
Odborníci dospeli k zaujímavým výsledkom.
Táto zložka vo víne môže pomáhať pri prevencii rakoviny hrubého čreva
Látka nájdená vo víne by mohla pomôcť predchádzať fatálnym ochoreniam.
Toto je maximálny vek, ktorého sa môžete dožiť
Na základe výskumu sa zistilo, akého maximálneho veku sa človek môže skutočne dožiť.