Dvoch mužov hľadaných po celej Európe zadržali v Bratislave
Hľadané osoby sa podľa hovorcu policajného prezídia Michala Slivku nemôžu cítiť na úteku bezpečne ani v zahraničí.
Na 41-ročného Taliana Andrea G., podozrivého z miliónového podvodu, vydal rakúsky súd európsky zatykač.
Podľa rakúskej polície by malo ísť o člena organizovanej skupiny pôsobiaceho vo viacerých štátoch Európskej únie. Rakúska polícia zorganizovala medzinárodnú akciu na zadržanie členov skupiny. Po dôkladnej príprave v stredu 24. apríla ráno zadržali hľadaných okrem Slovenska aj v Nemecku a na Cypre.
Andrea G. zatkli pátrači z Prezídia Policajného zboru v jednom z bytov v druhom bratislavskom obvode. Využili moment prekvapenia a zadržaný podľa Slivku nestihol klásť odpor, nedošlo ani k žiadnym zraneniam. Teraz je v policajnej cele a čaká na vydanie do Rakúska.
Pátrači policajného prezídia v spolupráci s nemeckými kolegami uspeli aj pri zadržaní 47-ročného Júliusa K. Ide o obvineného z vraždy, ktorej sa podľa polície dopustil ako spolupáchateľ. Keďže sa podľa hovorcu policajného prezídia vyhýbal trestnému konaniu, Okresný súd Košice I. na neho 4. februára vydal európsky zatýkací rozkaz. Polícia získala informáciu, že obvinený je v Spolkovej republike Nemecko. V spolupráci s nemeckou políciou zadržali Júliusa K. v utorok 23. apríla v meste Bonn, kde čaká na rozhodnutie nemeckého súdu o jeho vydaní na Slovensko.
Pátranie po mladíkovi sa skončilo tragicky
Polícia ukončila pátranie po 19-ročnom Bogdanovi, zúčastnili sa ho aj dobrovoľníci.
Boli medzi obeťami v Nemecku aj Slováci? Ministerstvo informuje
Slovenský zastupiteľský úrad v Berlíne je v kontakte s nemeckými zložkami.
Smútok môže byť cez Vianoce intenzívnejší. Toto radia odborníci
Ľudia môžu smútok či samotu pociťovať cez vianočné sviatky intenzívnejšie. V niektorých môžu vyvolávať zraňujúce spomienky. Upozornil na to Slovenský Červený kríž.
Prezident prijal portugalskú hlavu štátu, diskutovali aj o rozvoji vzťahov
Prezident SR Peter Pellegrini prijal v sobotu v Prezidentskom paláci portugalskú hlavu štátu Marcela Rebela de Sousu. Diskutovali aj o bilaterálnych vzťahoch a možnostiach ich ďalšieho rozvoja.