Husárová prevalcovala súperky, Rybárikovú vyradili Španielky

Slovenská tenistka Janette Husárová a Poľka Paula Kaniová zvíťazili v piatkovom stretnutí 2. kola štvorhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (24. mája - 7. júna, celková dotácia 28 028 600 eur, antuka) nad takisto nenasadenými Češkami Karolínou a Kristýnou Plíškovými suverénne 6:2, 6:1.
Husárová má isté body a prémiu
Štyridsaťročná majsterka sveta WTA 2002 v debli Husárová a jej partnerka Kaniová už majú istotu 240 bodov do hodnotenia a spoločnej prémie 33 000 eur. V osemfinálovom 3. kole budú najskôr v nedeľu hrať s úspešnými zo zápasu Chsieh Su-wej, Flavia Pennettová (Taiw./Tal.-4) - Madison Brenglová, Tatjana Mariová (USA/Nem.).
Niekdajšia trojka príslušného renkingu Husárová, teraz 103. v počítačovom poradí štvorhry, sa do piatka naposledy prebojovala do osemfinále debla na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska predvlani. Vo štvorhre na RG debutovala presne pred dvadsiatimi rokmi. Na edíciách 2003, 2004 a 2007 bola vo štvrťfinále. Spoludržiteľka Fed Cupu 2002 Husárová si pred trinástimi rokmi zahrala finále štvorhry na newyorských US Open.
Rybáriková si rekord nevylepšila
Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková a Rumunka Alexandra Dulgherová prehrali v piatkovom stretnutí 2. kola štvorhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (24. mája - 7. júna, celková dotácia 28 028 600 eur, antuka) so Španielkami Silviou Solerovou-Espinosovou a Maríou-Teresou Torróovou-Florovou 1:6, 0:6. Odnášajú si 130 bodov do príslušného renkingu a spoločnú prémiu 18 000 eur brutto.
Dvadsaťšesťročná piešťanská rodáčka Rybáriková má na RG osobný rekord vo štvorhre v podobe vlaňajšieho osemfinálového 3. kola. Takisto minulý rok bola v debli v semifinále Wimbledonu, zhodne s Nemkou Andreou Petkovicovou.
Rybáriková vo dvojhre na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska v stredu v 2. kole prehrala s Taliankou Flaviou Pennettovou 2:6, 0:6, teraz inkasovala ešte krutejší debakel.
Štvorhra žien - 2. kolo:
Janette Husárová, Paula Kaniová (SR/Poľ.) - Karolína Plíšková, Kristýna Plíšková (ČR) 6:2, 6:1
Silvia Solerová-Espinosová, María-Teresa Torróová-Florová (Šp.) - Alexandra Dulgherová, Magdaléna Rybáriková (Rum./SR) 6:1, 6:0

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko
Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku
Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo
Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry
"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.