Aktivisti ničili Orbánové protiimigračné reklamy, zatkli ich
- 8:03 08.06.2015
- BUDAPEŠŤ

Polícia v maďarskej metropole Budapešť zadržala šiestich aktivistov za poškodzovanie vládnych bilbordov s protimigrantiským odkazom. Podľa nedeľňajších vyjadrení úradov ich však neskôr prepustili, no hrozí im pokuta.
Odporúčame:
Utečenci ohrozujú európsku civilizáciu, myslí si Orbán
Orbán pritvrdil svoj postoj, nechce multikulturalizmus
Vláda premiéra Viktora Orbána odmieta návrhy riešení EÚ vo veci utečeneckej krízy v Európe. Úrad Vysokého komisára OSN pre ľudské práva v máji vyjadril šok z plánov Budapešti zistiť názor občanov na prístup k utečencom prostredníctvom dotazníka, ktorého niektoré otázky napríklad spájajú imigráciu s terorizmom.
Úrad sa obáva, že takýto krok by mohol viesť k nárastu protiimigračných nálad a xenofóbie. Orbán tvrdí, že pomocou formulára s 12 otázkami chce vytvoriť stratégiu v oblasti riešenia problému stúpajúceho počtu žiadateľov o azyl.

Z Grónska sa podľa premiéra nikdy nestane majetok, ktorý by sa dal kúpiť
Z Grónska sa nikdy nestane kus majetku, ktorý by sa dal kúpiť, vyhlásil v nedeľu tamojší premiér Jens-Frederik Nielsen, ktorý je na návšteve Dánska prvýkrát od nástupu do funkcie.

Macron po vražde v mešite: Rasizmus a nenávisť nemajú vo Francúzsku miesto
Vo Francúzsku nikdy nebude miesto pre rasizmus a nenávisť, uviedol v nedeľu francúzsky prezident v súvislosti s brutálnym pobodaním moslimského muža v mešite na juhu krajiny.

Telegraph: Zelenskému bolo v rozpore s protokolom udelené miesto v prvom rade
Vatikán porušil svoj protokol, keď Volodymyra Zelenského na pohrebe pápeža Františka usadil do prvého radu spolu s Donaldom Trumpom a Emmanuelom Macronom.

Na hrobe pápeža bola biela ruža, pre Františka mala osobitný význam
Na hrobe pápeža Františka v rímskej Bazilike Panny Márie Väčšej ležala v nedeľu ráno biela ruža, ktorú je vidieť aj na fotografii zverejnenej Vatikánom.

V prípade nárazu auta do ľudí na festivale zreme nejde o terorizmus
V prípade nárazu auta do davu na pouličnom festivale v kanadskom meste Vancouver podľa všetkého nejde o „akt terorizmu“, uviedla v nedeľu tamojšia polícia.