Vojaci cvičili v Maďarsku, odstraňovali následky katastrof

Slovenskí vojaci zo ženijného práporu sa zúčastnili na cvičení Blonde Avalanche 2015. Slovenských 23 vojakov si v Maďarsku precvičilo odstraňovanie následkov živelných pohrôm či iných výnimočných situácii veľkého rozsahu spôsobených nepredvídateľnými ekologickými udalosťami, ktoré ohrozujú životy, zdravie a majetok.
Odporúčame:
Slováci a Poliaci vyvinuli delostrelecký systém Diana
Vojaci nacvičujú v Bulharsku ostré protiletecké streľby
Ako uviedol minister obrany Martin Glváč, projekt TISA predstavuje "efektívnu formu vzájomnej pomoci medzi partnerskými krajinami". V rámci projektu TISA sa každý rok cvičia jednotky partnerských krajín vždy v predsedajúcej krajine. Tento rok je ňou Maďarsko, ktoré je zároveň veliacou krajinou mnohonárodného ženijného práporu TISA.
Slovensko bolo predsedajúcou krajinou v roku 2013. Mnohonárodný prápor môže byť v prípade potreby nasadený pri zmierňovaní následkov katastrofy na základe žiadosti jednej zo zmluvných strán, na území štátu ktorej došlo ku katastrofe alebo existuje reálne nebezpečenstvo, že príde k takejto katastrofe.
Mnohonárodný ženijný prápor TISA vznikol na základe medzivládnej dohody podpísanej 18. januára 2002 v Budapešti medzi vládami Maďarska, Rumunska, Slovenskej republiky a Ukrajiny, ktorého základným poslaním je poskytovať pomoc miestnemu civilnému obyvateľstvu a zúčastňovať sa na znižovaní škôd pri katastrofách v povodí rieky Tisy.

V aprílovom volebnom prieskume vedie PS
Do parlamentu by sa dostalo sedem strán, respektíve hnutí.

Fico: Nikdy nebudeme súhlasiť so zmenami, ktoré by viedli k zrušeniu veta v EÚ
Slovenská republika nebude nikdy súhlasiť so žiadnymi zmenami zásadných zmlúv, ktoré by viedli k zrušeniu veta členských štátov EÚ.

Šeliga má čeliť obvineniu zo strany polície
Podpredsedu strany Demokrati mali obviniť pre prečin podnecovania.