V Calais zomrel ďalší migrant, zrazil ho nákladný vlak
- 12:50 24.09.2015
- CALAIS

Nákladný vlak zrazil v noci na štvrtok migranta pokúšajúceho sa prejsť eurotunelom popod Lamanšským prielivom, ktorý spája severné Francúzsko s Britániou. Napísala to agentúra AP s odvolaním sa na francúzske úrady.
Prefektúra mesta Calais oznámila, že telo nemenovaného muža sa našlo okolo druhej hodiny po polnoci miestneho času neďaleko koľají. Úmrtie oblasti v nákladného terminálu na francúzskej strane potvrdila aj spoločnosť Eurotunnel prevádzkujúca nákladnú dopravu pod prielivom.
Odporúčame:
Merkelová žiada o pomoc, migračná kríza je výzvou pre svet
Prílev migrantov láme rekordy, do Maďarska ich prúdia tisíce
Utečenci môžu zvýšiť rozpočtové deficity štátov eurozóny
Fico prezradil závery zo summitu, o kvótach nehovorili
Chorváti otvorili hlavný hraničný priechod so Srbskom
Od začiatku tohtoročného leta prišla na trati ústiacej do eurotunela o život približne desiatka migrantov. Utečenci si vybudovali tábory v okolí tohto prístavného mesta na severozápade Francúzska a veria, že sa im podarí dostať sa do nákladných či osobných vlakov smerujúcich do Británie.
V reakcii na zvýšené úsilie migrantov dostať sa do vlakov premávajúcich medzi Francúzskom a Britániou posilnili obe strany dohľad nad prístupovými cestami do eurotunela.

Putin v Kremli prijal Trumpovho osobitného vyslanca Witkoffa
Ruský prezident Vladimir Putin v piatok prijal osobitného vyslanca amerického prezidenta Steva Witkoffa, oznámil Kremeľ.

Krym zostane s Ruskom, vyhlásil Trump
Krymský polostrov, ktorý Moskva nezákonne anektovala v roku 2014, zostane s Ruskom, vyhlásil americký prezident Donald Trump v rozhovore pre časopis TIME.

Z Istanbulu opäť hlásia dotrasy po silnom zemetrasení
Mnohí obyvatelia Istanbulu strávili noc na piatok opäť pod holým nebom, pretože sa obávajú dotrasov po silnom zemetrasení, ktoré toto turecké mesto postihlo v stredu.

Telegraph: Ukrajina predložila USA svoje požiadavky, týkajú sa hlavne Krymu
Ukrajina predložila Spojeným štátom päť kľúčových požiadaviek pre mier, informoval v piatok britský denník The Telegraph.

Kličko: Ukrajina sa možno bude musieť dočasne vzdať územia v záujme mieru
Starosta Kyjeva Vitalij Kličko pripustil, že Ukrajina sa možno bude musieť vzdať niektorých častí svojho územia v záujme mierovej dohody s Ruskom.