Dolár v piatok strácal voči euru aj jenu
- 17:43 30.10.2015
- NEW YORK
Svetové devízové trhy - euro, dolár, jen, česká koruna, poľský zlotý, maďarský forint.
Dolárový index klesol o 0,6 % na 96,743 bodu. Dolár voči jenu oslabil o 0,6 % na 120,48 JPY/USD a euro oproti doláru posilnilo o 0,7 % na 1,1053 USD/EUR. Na stredoeurópskych devízových trhoch do 10:20 SEČ oslabila česká koruna o 0,03 % na 27,092 CZK/EUR. Maďarský forint posilnil o 0,24 % na 309,550 HUF/EUR a poľský zlotý o 0,18 % na 4,267 PLN/EUR.
(SITA, ku;qq),201510300318
Z trhu sťahujú stovky syrov, po konzumácii sa vyskytli vážne ochorenia
Z trhu sťahujú syr s obsahom nebezpečných baktérií.
Protimonopolný úrad uložil obrovskú pokutu pre známe portály s nehnuteľnosťami
PMÚ uložil pokutu vyše 675.000 eur za zneužívanie dominantného postavenia.
Testovanie výrobkov z Temu odhalilo závažné bezpečnostné riziká
Testovanie výrobkov z čínskeho digitálneho trhoviska Temu odhalilo závažné bezpečnostné riziká. Uviedla to česká spotrebiteľská organizácia dTest.
Kanaďania bojkotujú výrobky z USA a rušia cesty za hranice
Kanaďania začali po uvalení ciel na kanadské výrobky bojkotovať americké produkty, niektorí rušia cesty do USA a Američania si vypočuli reakcie na kroky prezidenta Donalda Trumpa aj pri zápasoch v NHL či NBA.
Scholz avizuje protiopatrenia, ak USA zavedú clá pre EÚ
Nemecký kancelár Olaf Scholz v pondelok vyhlásil, že ak USA zavedú dodatočné clá na tovar vyvážaný z Európskej únie, európsky blok prijme protiopatrenia.