Ropa zdražela, ceny zlata sa znížili
- 9:04 04.11.2015
- NEW YORK
Zlato v utorok zlacnelo o takmer 2 % a dostalo sa na štvortýždňové minimum.
Zlato v utorok zlacnelo o takmer 2 % a dostalo sa na štvortýždňové minimum. Jeho cena tak oslabila už piaty deň po sebe a to v dôsledku tlaku zo strany silného dolára a dohadov, že americký Federálny rezervný systém by mohol zvýšiť úroky ešte v tomto roku. Spotová cena zlata do 18:54 GMT klesla o 1,7 % na 1 114,70 USD za uncu. Decembrové dodávky žltého kovu na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy uzavreli nižšie o 1,9 % a to na hodnote 1 114,10 USD za uncu.
Z trhu sťahujú stovky syrov, po konzumácii sa vyskytli vážne ochorenia
Z trhu sťahujú syr s obsahom nebezpečných baktérií.
Protimonopolný úrad uložil obrovskú pokutu pre známe portály s nehnuteľnosťami
PMÚ uložil pokutu vyše 675.000 eur za zneužívanie dominantného postavenia.
Testovanie výrobkov z Temu odhalilo závažné bezpečnostné riziká
Testovanie výrobkov z čínskeho digitálneho trhoviska Temu odhalilo závažné bezpečnostné riziká. Uviedla to česká spotrebiteľská organizácia dTest.
Kanaďania bojkotujú výrobky z USA a rušia cesty za hranice
Kanaďania začali po uvalení ciel na kanadské výrobky bojkotovať americké produkty, niektorí rušia cesty do USA a Američania si vypočuli reakcie na kroky prezidenta Donalda Trumpa aj pri zápasoch v NHL či NBA.
Scholz avizuje protiopatrenia, ak USA zavedú clá pre EÚ
Nemecký kancelár Olaf Scholz v pondelok vyhlásil, že ak USA zavedú dodatočné clá na tovar vyvážaný z Európskej únie, európsky blok prijme protiopatrenia.