Medzi Košicami a Varšavou vznikne pravidelná letecká linka
- 6:15 10.11.2015
- KOŠICE
Poľské aerolínie začnú lietať od 28. marca, a to šesťkrát týždenne.
Dodala, že aerolínie LOT lietajú okrem iného aj na americký kontinent do Toronta a New Yorku, do Pekingu a od januára budúceho roku budú lietať aj do Tokia. LOT bude prevádzkovať lety do Košíc moderným lietadlom typu Bombardier Q 400 s kapacitou vyše 70 miest.
"LOT ako nový dopravca a Varšava ako destinácia je dobrou správou pre cestujúcich, ktorí môžu využiť komfortnejší a rýchlejší spôsob dopravy a výrazne sa rozšíri aj ponuka transferových destinácií v rámci Európy," povedal zástupca výkonného riaditeľa spoločnosti letisko Košice Tomáš Jančuš. Ako informovala Bednárčik, Košice sú jednou z prvých destinácií, ktoré LOT otvorí po ukončení reštrukturalizačného procesu. Spolu s Košicami LOT otvára aj ďalšie destinácie ako napríklad Tokio, Soul, Barcelona, Zurich, Benátky, Nice, Bejrút, či Ľubľana.
Poľské aerolínie LOT prepravia ročne okolo 5 miliónov cestujúcich do 60 destinácií sveta. Ako jediný dopravca v regióne ponúkajú diaľkové lety do USA, Kanady a Číny.
Z trhu sťahujú stovky syrov, po konzumácii sa vyskytli vážne ochorenia
Z trhu sťahujú syr s obsahom nebezpečných baktérií.
Protimonopolný úrad uložil obrovskú pokutu pre známe portály s nehnuteľnosťami
PMÚ uložil pokutu vyše 675.000 eur za zneužívanie dominantného postavenia.
Testovanie výrobkov z Temu odhalilo závažné bezpečnostné riziká
Testovanie výrobkov z čínskeho digitálneho trhoviska Temu odhalilo závažné bezpečnostné riziká. Uviedla to česká spotrebiteľská organizácia dTest.
Kanaďania bojkotujú výrobky z USA a rušia cesty za hranice
Kanaďania začali po uvalení ciel na kanadské výrobky bojkotovať americké produkty, niektorí rušia cesty do USA a Američania si vypočuli reakcie na kroky prezidenta Donalda Trumpa aj pri zápasoch v NHL či NBA.
Scholz avizuje protiopatrenia, ak USA zavedú clá pre EÚ
Nemecký kancelár Olaf Scholz v pondelok vyhlásil, že ak USA zavedú dodatočné clá na tovar vyvážaný z Európskej únie, európsky blok prijme protiopatrenia.