Šokujúca pravda o tučniakoch, ktorú tajili viac ako sto rokov

Pravda o zvrátenom správaní tučniakov okatých sa nikdy nemala dostať na verejnosť.
Tučniaky patria medzi najobľúbenejšie zvieratá pre ich rozkošný vzhľad. Najmä tučniaky okaté, ktoré sú vysoké len 70 centimetrov a majú malé oči pripomínajúce gombíky.
Pozrite si: Tučniak naháňa ošetrovateľa
Ale nenechajte sa zmiasť ich očarujúcim vzhľadom. Keď Dr. George Murray Levick skúmal ich sexuálne správanie v rokoch 1911 a 1912, bolo príliš nevhodné, aby sa jeho poznatky niekedy zverejnili. Edwardiánske obdobie Anglicka síce bolo prudérne, no aj na dnešnú dobu sú niektoré poznatky o správaní tučniakov okatých extrémne.
Levick totiž odhalil, že tučniaky okaté sa zapájajú do promiskuitného sexu medzi samcami a samicami tučniakov, ktoré nežijú v páre. Zaznamenal tiež homosexuálny sex medzi samcami tučniakov.
Podľa moderných štandardov to nie je až tak škandalózne, no tučniaky majú ešte temnejšiu stránku. Na jeho antarktickej expedícii Levick spozoroval u tučniakov prípady znásilnenia, skupinového znásilnenia, sexuálneho a fyzického zneužívania mláďat, rovnako ako prípady nekrofílie, pričom niektoré z tučniakov zomreli ešte v predchádzajúcom roku.
Šokovaný Levick obviňoval z tejto zvrátenosti chuligánskych samcov a preto spísal svoj výskum v gréčtine, aby ho mohli prečítať len vzdelaní gentlemani. Jeho kódovanie fungovalo a jeho práca bola publikovaná až v roku 2012.
Pozrite si: Tučniaky na úteku
V roku 1998 vyšlo najavo viacero ďalších skazeností tučniakov. Vedci spozorovali u tučniakov okatých prostitúciu, kedy samce predávali samice za kamienky. Kamene sú pre tučniakov veľmi cenné, pretože si z nich stavajú hniezda. Niektoré samice dokonca vedeli oklamať samcov, kedy im predviedli prepracovaný rituál párenia, no nakoniec ušli aj s kamienkami.

Žralok nie je tichý zabijak. Zvuky, ktoré vydáva, vás prekvapia
Vedcom sa podarilo zaznamenať špecifický zvuk, ktorý vydávajú žraloky.

Zdravotníci varujú: 24 vírusov, ktoré môžu spustiť ďalšiu pandémiu
Britskí zdravotníci zverejnili zoznam potenciálnych patogénov, ktoré môžu viesť k vzniku ďalšej pandémie. Viaceré z nich sú už v obehu.

Poľskí vedci vyvíjajú robota, ktorý mapuje lesy a zbiera aj kliešte
Medzinárodný vedecký tím, ktorého súčasťou sú odborníci z poľských univerzít, pracuje na vývoji robota určeného na mapovanie lesov.

Tieto bylinky v sebe skrývajú liek na Alzheimerovu chorobu
Dve bylinky môžu skrývať kľúč k liečbe demencie.

Takto sa dá zarobiť 5000 eur za ležanie v posteli
Dobrovoľníci dostanú tisíce eur za 10 dní ležania v špeciálnej posteli.