Top 4 najzdravšie sladidlá

Máme pre vás dobrú správu! Sladké si nemusíte úplne odopierať. Stačí poznať tieto štyri typy sladidiel.
Pravidelná konzumácia cukru je jedna z najhorších vecí, ktoré môžete urobiť pre svoje zdravie. No nie každý chce sladké jedlá a nápoje úplne vylúčiť zo svojho života. Našťastie, existujú zdravšie alternatívy, ktoré môžu uspokojiť chute bez nebezpečných sladidiel, ako je biely cukor, aspartam a kukuričný sirup s vysokým obsahom fruktózy. Tu sú štyri oveľa zdravšie sladidlá.
Stévia
Stévia je prírodné rastlinné sladidlo bez kalórií a žiadnych známych vedľajších účinkov. Používala sa viac ako 200 rokov v Južnej Amerike. Listy stévie sú dokonca až 40-krát sladšie ako cukor.
Čítajte: Oslaďte si život stéviou
Čistý výťažok z listov stévie obsahuje glykozidy steviolu, ktoré jej prepožičiavajú sladkosť. Štúdie zistili, že môže pomôcť blokovať zápaly, nádory, a škodlivé patogény.
Kokosový cukor
Kokosový cukor sa získava z kvetov kokosovej palmy. Z veľkej časti sa skladá zo sacharózy, čo mu dáva sladkú, karamelovú príchuť. Na rozdiel od rafinovaného bieleho cukru, kokosový cukor je minimálne spracovaný, aby väčšina jeho minerálov ostala neporušená.
Čítajte: Kokos a jeho účinky na vaše zdravie
Má nízky glykemický index, je bohatý na aminokyseliny, je dobrým zdrojom stopových minerálov a obsahuje komplex vitamínov B.
Manuka med
Manuka med je vynikajúce sladidlo a tiež silné antibiotikum. Pri výbere medu musíte byť opatrní, aby ste si nevybrali pasterizované produkty s obsahom kukuričného sirupu, ktorý úplne eliminuje dobré účinky medu.
Lucuma
Lucuma (Pouteria Lucuma) je subtropické ovocie pôvodom z Peru, Čile a Ekvádoru. Lucuma získava na popularite vďaka nízkemu glykemickému indexu a mierne sladkej chuti, podobnej karamelu. Môžete ju kúpiť vo forme prášku.
Čítajte: Jedovatý biely cukor. Môže nás zabiť?
Lucuma je bohatá na 14 stopových prvkov, má vysoký obsah vlákniny, a bola po stáročia používaná ako protizápalový liek domorodcami z Peru.

Lekári upozorňujú na málo známy vitamín. Jeho nedostatok sa vám vypomstí
Lekári radia, ktoré potraviny by ste mali jesť, aby ste si doplnili tento dôležitý vitamín.

Lekár upozorňuje: Neignorujte dlhodobé nadúvanie, v tomto prípade to môže byť znak rakoviny
Všeobecný lekár varuje verejnosť, aby neignorovala pretrvávajúce nadúvanie, ktoré môže byť znakom smrteľnej rakoviny.

Selénium: Čo sa deje, keď ho máme v tele priveľa?
Minerál je známy vďaka podpore trávenia a antioxidačným účinkom. Ako to vyzerá, keď ho máme v tele priveľa?

Vírus covidu sa v tele drží dlhšie ako sme si mysleli, varujú vedci
Našli sme odpoveď na dlhý covid? Vedci v štúdii hovoria o zotrvačnosti vírusu v tele.

Ako chyba pri čistení zubov ovplyvňuje bolesť hlavy
Bolesti hlavy, brucha či iných častí tela sa u žien môžu vyskytnúť aj ako následok chyby pri dentálnej hygiene, varujú vedci.