• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 28.4.2025Meniny má Jarmila
Bratislava

Sestry môžu s nemocnicami rokovať o individuálnych zmluvách

  • 17:09 06.02.2016
  • KOŠICE
Sestry môžu s nemocnicami rokovať o individuálnych zmluvách

Podľa R. Fica sa zdravotné sestry, ktoré sa rozhodnú vrátiť do práce, môžu s nemocnicou dohodnúť v rámci, ktorý je stanovený zákonom a finančnými podmienkami nemocníc.

Premiér Róbert Fico odkázal zdravotné sestry, ktoré sa chcú vrátiť do nemocníc, na rokovanie priamo s ich vedením. Reagoval tak na včerajšie vyhlásenie predstaviteliek odborov, ktoré prijali návrh predsedu vlády, aby sa sestry vrátili naspäť do práce, no žiadali premiéra, aby váhou svojho úradu pre ne garantoval pracovnú zmluvu na dobu neurčitú zachovávajúcu ich súčasné pozície a mzdové nároky.

Ako pripomenul premiér na dnešnej tlačovej besede v Košiciach, počas piatka urobil výzvu, v ktorej poprosil zdravotné sestry, aby sa vrátili k pacientom do nemocníc. "Ďakujem každej, ktorá to urobila," uviedol s tým, že chce zároveň povzbudiť aj tie sestry, ktoré by sa ešte chceli vrátiť. Ako dodal, garantoval im dve veci. Konkrétne to, že 55 miliónov eur na zvýšenie platov reálne existuje a každá zdravotné sestra dostane to, čo má napísané v platovom dekréte. Rovnako tak každá zo sestier môže podľa premiéra naďalej samostatne rokovať s vedením nemocnice o individuálnej platovej zmluve.

"Je tam vždy nejaký priestor na dohodu, lebo v rámci vyjednávania zamestnávateľ – zamestnanec sa môžu dohodnúť v rámci, ktorý je stanovený zákonom a finančnými podmienkami tej-ktorej nemocnice," povedal Fico. Pripomenul, že sestry tiež dostali garancie, že nebudú mať ujmu za to, že boli päť dní nezamestnané, hoci ich pracovný pomer skončil k 1. februáru. Odmietol ale spájať tieto veci s návrhom memoranda, ktoré pripravili predstaviteľky odborov. Podľa premiéra profesijné organizácie označili tento dokument za nerealizovateľný a mnohí hovoria o protiústavnosti tohto dokumentu. "My sme ho označili za dokument, ktorý jasne dokazuje, že odborárky sa nechcú dohodnúť," uzavrel Fico.
Zdroj: WebNoviny.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Na diaľnici D1 pred Bratislavou sa zrazilo šesť áut

Na diaľnici D1 pred Bratislavou sa zrazilo šesť áut

VČERA - 19:35Domáce

Na diaľnici D1 v smere do Bratislavy sa v nedeľu večer zrazilo šesť áut. V úseku je diaľnica prejazdná iba v pravom, odbočovacom jazdnom pruhu.

Vo Veľkej Fatre si poranila členok 75-ročná slovenská turistka

Vo Veľkej Fatre si poranila členok 75-ročná slovenská turistka

VČERA - 18:53Domáce

Poranenie členka utrpela v nedeľu 75-ročná slovenská turistka pod vrcholom Ploská vo Veľkej Fatre.

V noci a skoro ráno sa môže na celom Slovensku vyskytnúť prízemný mráz

V noci a skoro ráno sa môže na celom Slovensku vyskytnúť prízemný mráz

VČERA - 18:33Domáce

V noci na pondelok (28. 4.) a v skorých ranných hodinách sa môže vyskytnúť prízemný mráz.

Gazda: Konkláve je už len volebný akt, teraz je priestor na diskusie o pápežovi

Gazda: Konkláve je už len volebný akt, teraz je priestor na diskusie o pápežovi

VČERA - 16:36Domáce

Konkláve, teda voľba nového pápeža, by sa mohlo začať 5. mája a nemuselo by trvať dlho.

Michal Šipoš: Prezident aj premiér svojimi krokmi odštartovali predvolebnú kampaň

Michal Šipoš: Prezident aj premiér svojimi krokmi odštartovali predvolebnú kampaň

VČERA - 15:56Domáce

Prezident Peter Pellegrini vetovaním niektorých zákonov a premiér Robert Fico svojimi vystúpeniami odštartovali predvolebnú kampaň a chystajú sa na predčasné voľby.