Na priebeh parlamentných volieb dohliadajú aj pozorovatelia z OBSE
Misia venuje pozornosť implementácii nového slovenského zákona o voľbách a nezávislosti a vyváženosti mediálneho prostredia.
Pozorovatelia budú na Slovensku pôsobiť do 8. marca, následne vypracujú a do dvoch mesiacov od volieb zverejnia hodnotiacu správu. Jej súčasťou budú aj odporúčania ODIHR na spoluprácu zameranú na odstránenie prípadných identifikovaných nedostatkov.
Volebná hodnotiaca misia OBSE/ODIHR pozorovala v SR prezidentské voľby v roku 2004 a voľby do Národnej rady SR v roku 2010. Pozývanie expertov OBSE/ODIHR na pozorovanie prípravy a priebehu volieb je súčasťou záväzkov účastníckych štátov Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe. ODIHR venuje pozornosť všetkým účastníckym štátom OBSE.
Predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Bárány dodal, že okrem pozorovateľov OBSE na voľby dozerá aj druhá skupina pozorovateľov z mimovládnych organizácii. Ide o skupinu viac ako 20 mladých ľudí z Poľska a Ruska.
Slováci dnes volia nových poslancov do Národnej rady SR. Ide v poradí už o deviate parlamentné voľby od Nežnej revolúcie v roku 1989. O priazeň voličov sa uchádza 2882 kandidátov z 23 politických subjektov.
Polícia zasahovala na gymnáziu v Bratislave
Hliadka bola na bratislavské gymnázium vyslaná krátko po 15.30 hod.
Ministerstvo životného prostredia tvrdí, že povolenie lovu vlka má prísne podmienky a nie je bezbrehé
Ministerstvo životného prostredia SR stojí za tým, že povolenie lovu vlka má prísne podmienky a nie je bezbrehé.
Polícia upozorňuje na falošného kuriéra, mnohí už takto prišli o peniaze
Polícia začala trestné stíhanie pre podvod.
Kubina: Najvyšší súd nekonštatoval zákonnosť postupu ministra vnútra v prípade čurillovcov
Najvyšší súd SR nekonštatoval zákonnosť postupu ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka, ktorý sa týkal dočasného pozbavenia výkonu štátnej služby viacerých policajtov vrátane tzv. čurillovcov.
Zmluva medzi LOZ a MZ bude štát podľa ANS stáť asi 500 miliónov eur
Zmluva medzi Ministerstvom zdravotníctva SR a Lekárskym odborovým združením, ktorá v decembri minulého roka zvrátila hromadné výpovede lekárov, bude štát stáť asi 500 miliónov eur.