• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 5.2.2025Meniny má Agáta
Bratislava

Zamestnávatelia v USA majú dôveru v ekonomiku a naberajú nových ľudí

  • 16:13 10.03.2016
  • Washington
Zamestnávatelia v USA majú dôveru v ekonomiku a naberajú nových ľudí

Podľa najnovších údajov amerického ministerstva práce počet nových žiadateľov o podporu v nezamestnanosti v USA za týždeň do 5. marca klesol o 18.000 na sezónne upravených 259.000.

Počet nových žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA minulý týždeň klesol viac, ako ekonómovia očakávali, a dosiahol najnižšiu úroveň od októbra 2015. To signalizuje, že zamestnávatelia majú dôveru v ekonomiku a naberajú nových ľudí. Informovali o tom agentúry Reuters a AP.

Podľa najnovších údajov amerického ministerstva práce počet nových žiadateľov o podporu v nezamestnanosti v USA za týždeň do 5. marca klesol o 18.000 na sezónne upravených 259.000. Ekonómovia, ktorých oslovila agentúra Reuters, pritom očakávali, že sa počet nových žiadateľov zníži na 275.000 z revidovaných 277.000 osôb v predchádzajúcom týždni.

Počet nových žiadostí sa už 53 týždňov pohybuje pod hranicou 300.000, ktorá sa spája so "zdravým" trhom práce.

Štvortýždňový priemer žiadostí, ktorý je presnejším ukazovateľom vývoja na pracovnom trhu, pretože nepodlieha takým výkyvom ako týždenné údaje, v sledovanom období klesol o 2500 na 277.500 a je najnižší od 31. októbra 2015.

Štatistiky ukázali tiež, že počet ľudí, ktorí naďalej poberajú podporu v nezamestnanosti, v týždni do 27. februára klesol o 32.000 na 2,23 milióna osôb. Štvortýždňový priemer tzv. pokračujúcich poberateľov podpory sa znížil o 4500 na 2,25 milióna ľudí.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Remišová: Čerpanie eurofondov je alarmujúce, Slovensko môže prísť o 1,54 miliardy eur

Remišová: Čerpanie eurofondov je alarmujúce, Slovensko môže prísť o 1,54 miliardy eur

DNES - 11:22Ekonomické

Podľa Veroniky Remišovej je situácia s čerpaním eurofondov alarmujúca.

Poslanci v stredu pokračujú v rokovaní o zdravotníckej legislatíve

Poslanci v stredu pokračujú v rokovaní o zdravotníckej legislatíve

DNES - 10:37Ekonomické

Poslanci Národnej rady SR pokračujú v stredu dopoludnia v mimoriadnej schôdzi.

Szijjártó: Za clá USA voči EÚ by mali byť obviňovaní Biden a Brusel, nie Trump

Szijjártó: Za clá USA voči EÚ by mali byť obviňovaní Biden a Brusel, nie Trump

VČERA - 20:28Ekonomické

EÚ je znepokojená zámerom prezidenta USA zvýšiť clá na európsky tovar vstupujúci na americký trh, ale za takýto vývoj si môže sama, vyhlásil Péter Szijjártó.

Poslanci ukončili rokovanie hlasovaním, v schôdzi budú pokračovať v stredu

Poslanci ukončili rokovanie hlasovaním, v schôdzi budú pokračovať v stredu

VČERA - 19:24Ekonomické

Poslanci Národnej rady SR ukončili prvý rokovací deň mimoriadnej schôdze hlasovaním o zdravotníckom zákone a o návrhoch legislatívnych úprav súvisiacich s novým stavebným zákonom.

OSN údajne na Ukrajine zastavuje projekty s finančnou podporou z USA

OSN údajne na Ukrajine zastavuje projekty s finančnou podporou z USA

VČERA - 17:48Ekonomické

Inštitúcie Organizácie Spojených národov pôsobiace na Ukrajine dostali interný príkaz, aby nepodpisovali žiadne nové dokumenty, ktoré predpokladajú financovanie zo strany Spojených štátov.