• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 30.4.2025Meniny má Anastázia
25°Bratislava

Príčinou smrti ruského exministra Lesina bol silný úder do hlavy

  • 13:24 11.03.2016
  • Washington
Príčinou smrti ruského exministra Lesina bol silný úder do hlavy

Lesin bol v rokoch 1999-2004 ruským ministrom pre tlač, rozhlas a televíziu, pričom veľmi často sprevádzal prezidenta Vladimira Putina počas jeho oficiálnych návštev.

Príčinou smrti bývalého ruského ministra tlače Michaila Lesina, ktorého vlani v novembri objavili mŕtveho v hotelovej izbe v americkom Washingtone, bol podľa výsledkov pitvy silný úder do hlavy. Informovali o tom dnes svetové agentúry AP a DPA s odvolaním sa na vyjadrenia amerických úradov a médií.

Výsledky pitvy potvrdil aj hovorca washingtonskej polície Hugh Carew. Uviedol však, že spôsob smrti súdny lekár doposiaľ neurčil. Poranenia na Lesinovom tele - krku, trupe, rukách aj nohách - mohli byť zapríčinené trestným činom, ale aj nehodou. Carew dodal, že washingtonská polícia aj naďalej pokračuje s vyšetrovaním prípadu.

Ruské média po smrti vplyvného politika uvádzali, že podľahol infarktu, pričom sa odvolávali na výroky jeho rodiny.

Lesin bol v rokoch 1999-2004 ruským ministrom pre tlač, rozhlas a televíziu, pričom veľmi často sprevádzal prezidenta Vladimira Putina počas jeho oficiálnych návštev. Od roku 2004 do 2009 zastával post mediálneho poradcu.

V roku 2013 sa stal šéfom holdingu Gazprom-Media, ktorý sa označuje za jednu z najväčších mediálnych skupín v Rusku i Európe. O rok neskôr sa však Lesin tejto funkcie vzdal, údajne z rodinných dôvodov.

Práve Lesinovi sa tiež pripisujú zásluhy za založenie v angličtine vysielajúcej spravodajskej siete Russia Today, ktorá má podporu ruskej vlády a prináša "ruský pohľad" na udalosti na medzinárodnej politickej scéne.

Rusko očakáva od USA vysvetlenie

uské ministerstvo zahraničných vecí a Kremeľ dnes informovali, že od USA očakávajú vysvetlenie príčin smrti Michaila Lesina, bývalého poradcu ruského prezidenta Vladimira Putina, a správu o doterajšom stave jej vyšetrovania. Kritizovali tiež americké úrady, že nereagovali na žiadosť ruského veľvyslanectve vo Washingtone o priebežné informovanie.

"Očakávame od Washingtonu príslušné vysvetlenia a oficiálne informácie týkajúce sa vyšetrovania,"
uviedla vo vyhlásení hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Podozrivý z vraždy lekára v ambulancii je člen väzenskej stráže

Podozrivý z vraždy lekára v ambulancii je člen väzenskej stráže

DNES - 15:00Zahraničné

Tridsaťpäťročný príslušník poľskej väzenskej stráže je podozrivý z vraždy lekára v Univerzitnej nemocnici v Krakove.

Covid nemusel vzniknúť v Číne. Toto tvrdí nová správa

Covid nemusel vzniknúť v Číne. Toto tvrdí nová správa

DNES - 14:34Zahraničné

Čína v stredu zverejnila dokument, v ktorom naznačila, že koronavírus spôsobujúci ochorenie COVID-19 mohol vzniknúť v Spojených štátoch.

Nepál sa chystá obmedziť počet povolení pre výstup na Mount Everest

Nepál sa chystá obmedziť počet povolení pre výstup na Mount Everest

DNES - 11:18Zahraničné

Nepál by mal vydávať povolenia pre výstup na Mount Everest len horolezcom, ktorí zdolali aspoň jeden zo sedemtisícových vrcholov v tejto himalájskej krajine.

Trump tvrdí, že Putin chce mier na Ukrajine

Trump tvrdí, že Putin chce mier na Ukrajine

DNES - 7:36Zahraničné

Americký prezident Donald Trump v utorok uviedol, že si myslí, že jeho ruský náprotivok Vladimir Putin si želá mier na Ukrajine.

Trump telefonoval s Carneym, zablahoželal mu k volebnému víťazstvu

Trump telefonoval s Carneym, zablahoželal mu k volebnému víťazstvu

DNES - 6:20Zahraničné

Americký prezident Donald Trump v utorok zablahoželal kanadskému premiérovi Markovi Carneymu k víťazstvu jeho Liberálnej strany v predčasných parlamentných voľbách, oznámila kancelária kanadského premiéra.