Košickí medici si vymieňali skúsenosti na Malte
Okrem šiestich študentov zo Spolku medikov mesta Košice sa podujatia zúčastnili aj desiati študenti zastupujúci Slovenskú asociáciu študentov medicíny SloMSA.
Okrem šiestich študentov zo Spolku medikov mesta Košice sa podujatia zúčastnili aj desiati študenti zastupujúci Slovenskú asociáciu študentov medicíny SloMSA.
"Študenti Lekárskej fakulty UPJŠ pôsobili v štyroch z celkovo šiestich stálych komisií, a to v komisii pre vzdelávanie v medicíne, pre ľudské práva, pre profesijné stáže a pre výskumné stáže. V rámci nich sa konali prednášky, diskusie a tréningy venované rôznym témam, napríklad aktivity zvyšujúce úroveň vzdelávania v medicíne, efektívne využívanie databáz pri realizácii zahraničných stáží či zlepšenie sociálneho programu pre stážistov," uviedla študentka 4. ročníka LF UPJŠ v Košiciach Mária Oravcová.
Ako ďalej povedala, so svojimi zahraničnými kolegami si v komisiách vymieňali skúsenosti. Predstavili im projekt Spolku medikov mesta Košice Get To Know Slovakia, ktorý umožňuje stážistom zo zahraničia pri pobyte na Slovensku spoznať našu krajinu. Mária Oravcová tvrdí, že zvlášť zaujímavá a prínosná bola práca v menších pracovných skupinkách zameraných na konkrétne problémy.
Podnetný bol podľa jej slov aj deň, keď sa spájali do väčších skupín rôzne komisie a riešili spoločne súvisiace otázky, napríklad prínos vedeckého výskumu, význam zapojenia sa študentov, či tému povinného vedeckého výskumu medikov počas štúdia.
"Medzinárodná federácia národných asociácií študentov medicíny organizuje rôzne vzdelávacie projekty a stáže pre medikov alebo širokú verejnosť a účasť na takýchto podujatiach je pre slovenských študentov veľmi podnetná. Zároveň sme mali možnosť predstaviť zahraničným kolegom našu krajinu počas spoločenského večera National food and drinking party, v rámci ktorého ponúkali študenti účastníkom tradičné jedlá, pochutiny a nápoje z ich krajiny," dodala študentka Oravcová.
Viskupič, Majerský a Droba reagujú na tragédiu: Spoločnosť potrebuje jednotu a bezpečie
Násilie do škôl nepatrí a je našou povinnosťou venovať sa tejto téme s plnou vážnosťou. Zvlášť politici a verejní funkcionári musia ísť príkladom a podporovať vytváranie bezpečného prostredia pre mladú generáciu.
Jozef Mikloško: Útok nožom na gymnáziu je pripomienkou, aké krehké je bezpečie detí
Útok nožom na gymnáziu v Spišskej Starej Vsi je bolestivou pripomienkou toho, aké krehké je bezpečie našich detí, a zdôrazňuje naliehavú potrebu konať.
Slovenskí politici reagujú na útok v Spišskej Starej Vsi: Výzvy na súdržnosť a podporu
Ministri vyjadrujú úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí štvrtkového útoku nožom na gymnáziu v Spišskej Starej Vsi.
Pri útoku v Spišskej Starej Vsi zomreli dve ženy vo veku 18 a 51 rokov
Obeťami útoku na gymnáziu v Spišskej Starej Vsi sú dve ženy vo veku 18 a 51 rokov. Zranená bola 18-ročná žena, ktorú so stredne ťažkými poraneniami previezli do nemocnice v Poprade.
Gašpar: Návšteva v Moskve mala byť podnet, aby aj iné štáty šli rokovať o mieri
Počas rokovaní v Moskve chcela delegácia poslancov Národnej rady (NR) SR vyslať signál, aby sa začalo hovoriť o tom, ako rokovať o ukončení vojny na Ukrajine.