• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 29.4.2025Meniny má Lea
15°Bratislava

Pavilóny materskej školy v Porube zateplia za viac ako 66.000 eur

  • 18:38 12.03.2016
  • Poruba
Pavilóny materskej školy v Porube zateplia za viac ako 66.000 eur

Investíciu za viac ako 66.000 eur bez dane z pridanej hodnoty bude obec financovať z Environmentálneho fondu, so žiadosťou o dotáciu bola úspešná na tretí pokus.

Pavilóny 30-ročnej materskej školy (MŠ) v Porube v okrese Prievidza čaká rekonštrukcia v podobe ich zateplenia. Investíciu za viac ako 66.000 eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH) bude obec financovať z Environmentálneho fondu, so žiadosťou o dotáciu bola úspešná na tretí pokus. TASR o tom informovala starostka Poruby Helena Čavojská.

Investícia do zateplenia sa podľa Čavojskej týka troch pavilónov škôlky, z toho jednej hospodárskej budovy a dvoch pavilónov s triedami. "Bude to také ukončenie, bodka za rekonštrukciou týchto budov s tým, že okná sme vymieňali v priebehu posledných štyroch rokov na viackrát. Naposledy sme robili výmenu okien na hospodárskej budove, kde je kuchyňa. Z prostriedkov úradu vlády a rôznych grantov sme zakúpili strešnú krytinu a na tých pavilónoch, kde sú triedy, sa robila sedlová strecha. Urbár pozemkové lesné spoločenstvo Poruba nám vyšiel v ústrety a drevo na strechu sme dostali sponzorsky, čo bola obrovská pomoc pre obec," priblížila.

Obec získala na aktuálnu rekonštrukciu z Environmentálneho fondu takmer 88.000 eur, spolufinancovanie investície predstavuje 4000 eur. Investíciu bude na základe výsledku verejnej súťaže realizovať L.I.R.R., s. r. o., so sídlom v Prievidzi, a to za 66.092,63 eura bez DPH.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Šutaj Eštok: ÚS odmietol sťažnosť jedného z čurillovcov proti rozhodnutiu NS SR

Šutaj Eštok: ÚS odmietol sťažnosť jedného z čurillovcov proti rozhodnutiu NS SR

DNES - 20:47Domáce

Ústavný súd SR v pondelok odmietol ústavnú sťažnosť jedného z vyšetrovateľov zo skupiny tzv. čurillovcov proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu SR o dovolaní.

Žilinka sa v prípade Bombica zastal postupu Najvyššieho súdu

Žilinka sa v prípade Bombica zastal postupu Najvyššieho súdu

DNES - 19:58Domáce

Z pohľadu prokurátora oddelenia závažnej kriminality Generálnej prokuratúry SR je dôležité, že v prípade obvineného Daniela B. nepodľahol tlaku a postupoval nestranne.

V roku 2024 dopadlo na územie SR približne 330.000 ton saharského prachu

V roku 2024 dopadlo na územie SR približne 330.000 ton saharského prachu

DNES - 18:31Domáce

Rok 2024 priniesol rekordný počet dní s možným výskytom saharského prachu nad územím Slovenska, minimálne od roku 2015.

Polícia a NBÚ varujú pred falošnými QR kódmi

Polícia a NBÚ varujú pred falošnými QR kódmi

DNES - 16:18Domáce

Mestská polícia v Bratislave upozorňuje na falošné QR kódy nalepené na parkomatoch PAAS. Vodičov preto vyzýva na opatrnosť.

Obvineného Bombica vzali do väzby

Obvineného Bombica vzali do väzby

DNES - 15:43Domáce

Najvyšší súd SR vzal Daniela B., ktorý je obvinený z extrémistickej trestnej činnosti, do väzby.