Cieľom uvoľnenia menovej politiky ECB je zvýšiť objem úverov v regióne
- 16:03 14.03.2016
- Paríž
Centrálna banka minulý týždeň okrem iného znížila depozitnú sadzbu na -0,40 %.
Nové mimoriadne lacné úvery pre komerčné banky, ktoré ECB predstavila minulý týždeň v rámci širšieho balíka opatrení na podporu ekonomiky menového bloku, nemajú byť kompenzáciou za zápornú úrokovú sadzbu ECB z vkladov, ale skôr majú povzbudiť banky, aby poskytovali viac úverov.
Centrálna banka totiž minulý týždeň okrem iného znížila depozitnú sadzbu na -0,40 %. Podľa Villeroya, ktorý je tiež guvernérom francúzskej centrálnej banky, prioritou ECB je, aby sa peniaze, ktoré tlačí, dostali do reálnej ekonomiky.
Aj rozhodnutie ECB rozšíriť nákup dlhopisov z eurozóny o firemné cenné papiere, ak sa ich rating nachádza v investičnom pásme, je dôležitým krokom smerom k zabezpečeniu financií na ďalší rozvoj podnikov.
NBS upozorňuje na novú vlnu podvodných telefonátov
Národná banka Slovenska (NBS) upozorňuje na novú vlnu podvodných telefonátov súkromným osobám.
Remišová: Čerpanie eurofondov je alarmujúce, Slovensko môže prísť o 1,54 miliardy eur
Podľa Veroniky Remišovej je situácia s čerpaním eurofondov alarmujúca.
Poslanci v stredu pokračujú v rokovaní o zdravotníckej legislatíve
Poslanci Národnej rady SR pokračujú v stredu dopoludnia v mimoriadnej schôdzi.
Szijjártó: Za clá USA voči EÚ by mali byť obviňovaní Biden a Brusel, nie Trump
EÚ je znepokojená zámerom prezidenta USA zvýšiť clá na európsky tovar vstupujúci na americký trh, ale za takýto vývoj si môže sama, vyhlásil Péter Szijjártó.
Poslanci ukončili rokovanie hlasovaním, v schôdzi budú pokračovať v stredu
Poslanci Národnej rady SR ukončili prvý rokovací deň mimoriadnej schôdze hlasovaním o zdravotníckom zákone a o návrhoch legislatívnych úprav súvisiacich s novým stavebným zákonom.