Banskoštiavničania známu pôrodnicu rušiť nechcú, chystajú protest

Spoločnosť Svet zdravia minulý týždeň oznámila, že miestne gynekologicko-pôrodnícke oddelenie presunú do nemocnice v Žiari nad Hronom.
"Doteraz sme mali plne funkčnú nemocnicu a jednu z najlepších pôrodníc na Slovensku. Chceme vyjadriť spoločne nesúhlas s jej zrušením," uviedla za organizátorov Janka Bernáthová. Podľa jej slov sa na zhromaždenie chystajú prísť mladé mamičky s kočíkmi, budúce matky, ženy, ale aj muži. "V meste bolo viacero ohnísk tohto protestu, my sme to len zosúladili do jedného termínu, aby bol ten protest úderný," dodala.
Spoločnosť Svet zdravia, ktorá banskoštiavnickú nemocnicu vlastní, minulý týždeň oznámila, že miestne gynekologicko-pôrodnícke oddelenie presunú do nemocnice v Žiari nad Hronom. Stať sa tak má do konca mája tohto roka. Dôvodom je podľa spoločnosti fakt, že oddelenie stratilo multiodborovú podporu pri riešení závažných stavov. Nemocnica v súčasnosti neprevádzkuje žiadne oddelenie, ktoré by poskytovalo urgentnú alebo akútnu zdravotnú starostlivosť. Spoločnosť navyše avizuje, že nemocnica v Banskej Štiavnici prejde postupnou reprofiláciou na lôžka pre dlhodobo chorých.

Detské organizácie apelujú na prezidenta, aby nepodpísal novelu o neziskovkách
Viaceré detské, mládežnícke a študentské organizácie apelujú na prezidenta SR Petra Pellegriniho, aby nepodpísal novelu zákona o neziskových organizáciách a vrátil ju Národnej rade SR na prepracovanie.

SHMÚ varuje: V týchto okresoch hrozí povodeň a silný vietor
V troch okresoch platia hydrologické výstrahy.

Polícia pátra po nezvestnom Samuelovi
Do pátrania po chlapcovi boli okrem polície zapojení aj dobrovoľníci.

Video: Takto by ste sa mali zachovať v prípade ozbrojeného útoku
Polícia zverejnila inštruktážne video pre prípad ozbrojeného útoku.

Krajčí: Šutaj Eštok sa musí rozhodnúť, či bude rešpektovať rozhodnutie prezidenta
Matúš Šutaj Eštok sa musí rozhodnúť, či bude rešpektovať rozhodnutie bývalého predsedu Hlasu-SD a súčasného prezidenta Pellegriniho, alebo chce byť aj naďalej hlavným propagátorom hoaxov predsedu vlády Roberta Fica.