Bratislava už vie, aké projekty zrealizuje z Občianskeho rozpočtu
Obyvatelia hlavného mesta sa rozhodovali medzi 22 občianskymi nápadmi.
Obyvatelia hlavného mesta sa rozhodovali medzi 22 občianskymi nápadmi, ktoré Rada pre Občiansky rozpočet, so zastúpením členov občianskych združení, odporučila nominovať na hlasovanie. Magistrát v rámci burzy nápadov celkovo zozbieral 62 občianskych nápadov.
Verejnosť rozhodovala o víťazných projektoch v štyroch kategóriách. Realizáciu týchto občianskych nápadov, ktoré v každej kategórii získali najviac hlasov, zabezpečia odborné útvary magistrátu hlavného mesta. "Tie sa už zaoberajú harmonogramom realizácie," uviedla Katarína Kohútiková z oddelenia komunikácie a marketingu hlavného mesta.
V kategórii Životné prostredie dostalo najviac hlasov (1285) rozšírenie komunikácie, spevnenie okrajov a vybudovanie chodníka pre peších a cyklistov v smere na Kamzík. V kategórii Doprava, ulice, nábrežia a verejné priestranstvá podporila verejnosť najviac zriadenie bus pruhov, napríklad na Štefánikovej, Gagarinovej, Popradskej, Lamačskej ulici či na Patrónke. Tento nápad podporilo 1082 hlasujúcich.
Až 1433 hlasov získal v kategórii Školstvo, kultúra a šport projekt ďalšej rekonštrukcie mestských hradieb. Najväčšiu odozvu (1131 hlasov) v kategórii Sociálne veci, bezpečnosť a čistota zaznamenala podpora vyčistenia budov v historickom centre mesta od plagátov, letákov i graffiti.
Občiansky rozpočet umožňuje obyvateľom Bratislavy spolurozhodovať o využití časti prostriedkov z rozpočtu mesta. Jeho pravidlá boli schválené 24. septembra 2014 v mestskom zastupiteľstve a celý proces obsahuje tri fázy: zbieranie podnetov od obyvateľov (burza nápadov), triedenie a hlasovanie. Rada pre Občiansky rozpočet do hlasovania posúva podnety, ktoré sú zrealizovateľné a navyše je ich uskutočnenie v kompetencii mesta.
Počas hokejového zápasu zomrel na zimnom štadióne v Senici fanúšik
Počas sobotného hokejového zápasu zomrel na zimnom štadióne v Senici 81-ročný muž.
SaS: Odchod Ľubomíra Soláka odhaľuje hlboký rozklad polície na Slovensku
Opozičná strana SaS považuje odchod policajného prezidenta Ľubomíra Soláka za potvrdenie rozkladu polície na Slovensku.
KDH: Nielen policajný prezident Solák, ale i minister Šutaj Eštok by mal skončiť
Koniec prezidenta Policajného zboru (PZ) Ľubomíra Soláka je na mieste, pretože nedokázal kompetentne a odborne viesť policajný zbor.
Mikulec vyzýva ministra Šutaja Eštoka na odstúpenie po tragédii v Spišskej Starej Vsi
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok by mal podľa bývalého ministra vnútra a poslanca Národnej rady SR Romana Mikulca prijať politickú zodpovednosť a okamžite odstúpiť z funkcie.
Remišová kritizuje Ministerstvo kultúry SR za predraženú strážnu službu
Ministerstvo kultúry SR malo ukončiť platnú zmluvu na strážnu službu a nahradiť ju novou, s horšími podmienkami.