FOTO: Dvojročného chlapca usmrtil výrobok z Ikey
- 18:31 20.04.2016
- Bratislava/Philadelphia

Ide o tretí prípad, kedy dieťa usmrtil tento výrobok.
Dvojročného chlapca usmrtila komoda MALM, ktorá sa na batoľa prevrátila, pravdepodobne po tom, ako chlapec vyliezol z postele, kam ho uložila matka. IKEA v súčasnosti eviduje 14 hlásení o úrazoch, ktoré spôsobil tento druh nábytku. Tri z nich dopadli tragicky.
Spoločnosť vyjadrila všetkým rodinám hlbokú sústrasť a vydala varovanie, že tento výrobok musí byť pripevnený ku stene pomocou úchytných systémov. Najmä ak máte doma malé dieťa si pozorne preštudujte montážny návod.

So zosnulým pápežom Františkom sa doteraz prišlo rozlúčiť 90.000 ľudí
Od stredajšieho dopoludnia do štvrtkového večera prišlo vzdať úctu zosnulému pápežovi Františkovi už 90.000 veriacich.

Zdravotný stav brazílskeho exprezidenta Bolsonara sa podľa jeho lekárov zhoršil
Zdravotný stav niekdajšieho brazílskeho prezidenta Jaira Bolsonara sa takmer dva týždne po poslednej operácii čriev zhoršil, uviedli vo štvrtok jeho lekári.

Macron ocenil odvahu učiteľov, ktorí zastavili študenta útočiaceho nožom v škole
Francúzsky prezident Emmanuel Macron vo štvrtok ocenil odvahu učiteľov, ktorí sa postavili žiakovi útočiacemu nožom v súkromnej katolíckej strednej škole vo francúzskom meste Nantes.

Duda: Mier na Ukrajine zabezpečia iba ústupky na oboch stranách
Dosiahnutie mieru medzi Ruskom a Ukrajinou si bude vyžadovať kompromisy a teda istú nespokojnosť s výsledkom vojny na oboch stranách, uviedol poľský prezident Andrzej Duda.

Rutte: Musíme zvýšiť svoje snahy, závisí od toho naša sloboda a prosperita
Mark Rutte vyzval členské štáty, aby venovali viac finančných prostriedkov, vojenského vybavenia a politickej energie najväčšej vojenskej aliancii sveta, pretože USA ustupujú zo svojej bezpečnostnej pozície v Európe.