• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 7.2.2025Meniny má Vanda
Bratislava

Dávky v hmotnej núdzi v marci poberalo 112.770 ľudí

  • 21:55 21.04.2016
  • Bratislava
Dávky v hmotnej núdzi v marci poberalo 112.770 ľudí

Z hľadiska krajov najvyšší počet poberateľov dávok bol v Košickom, Banskobystrickom a Prešovskom kraji.

Ku koncu marca tohto roka bolo na Slovensku menej ľudí odkázaných na dávky v hmotnej núdzi. Medziročne sa ich počet znížil o 26.110 na 112.770 poberateľov. Vyplýva to z najnovších údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR.

Po zohľadnení ostatných členov rodiny bolo na dávky v hmotnej núdzi odkázaných 239.692 ľudí, čo z celkového počtu obyvateľov na Slovensku predstavuje 4,42 %.

Ako ďalej vyplýva zo štatistík ústredia práce, najviac ľudí bolo na dávky odkázaných už tradične v okresoch Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava a Kežmarok. Len v prvom spomínanom okrese dávky poberalo 14.837 ľudí.

Naopak, najmenej boli odkázaní na dávky v hmotnej núdzi občania v bratislavských okresoch, kde dávky dostávalo od 0,23 % do 0,34 % ich obyvateľov. Zaradil sa medzi ne aj okres Senec, kde dávky dostávalo 0,38 % obyvateľov.

Z hľadiska krajov najvyšší počet poberateľov dávok bol v Košickom, Banskobystrickom a Prešovskom kraji. Najmenej odkázaných ľudí na dávky bolo v Bratislavskom kraji.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Potraviny na Slovensku nezlacneli, Takáč by mal byť podľa opozície na poste vymenený

Potraviny na Slovensku nezlacneli, Takáč by mal byť podľa opozície na poste vymenený

VČERA - 17:06Ekonomické

Ceny potravín sa na Slovensku ani po znížení sadzby dane z pridanej hodnoty neznížili.

Eurokomisia si vzala na mušku veľkého internetového predajcu

Eurokomisia si vzala na mušku veľkého internetového predajcu

VČERA - 13:19Ekonomické

Európska komisia vo štvrtok v správe pre médiá potvrdila, že spustila formálne vyšetrovanie internetového predajcu oblečenia Shein za nedodržiavanie pravidiel na ochranu spotrebiteľa.

Saková reagovala na správu o výstavbe úložiska jadrového odpadu

Saková reagovala na správu o výstavbe úložiska jadrového odpadu

VČERA - 13:14Ekonomické

Ministerka hospodárstva reagovala na informácie o príprave výstavby hlbinného úložiska pre vyhorené jadrové palivo v okrese Rimavská Sobota.

SaS: Vláda by mala informovať, odkiaľ bude Slovensko dlhodobo zásobované plynom

SaS: Vláda by mala informovať, odkiaľ bude Slovensko dlhodobo zásobované plynom

VČERA - 12:18Ekonomické

Azerbajdžanský plyn je podľa Karola Galeka pre SR iba čiastočnou náhradou, pretože je nedostatočná v zdrojoch, aj v kapacite prepravnej balkánskej trasy.

Ruský plyn opäť prúdi na Slovensko

Ruský plyn opäť prúdi na Slovensko

VČERA - 9:48Ekonomické

Od 1. februára tohto roka začal Slovenský plynárenský priemysel dovážať na Slovensko ruský plyn prostredníctvom plynovodu TurkStream.