FOTO: Žena neprežila čelnú zrážku

Jeden ľudský život si vyžiadala nehoda, ktorá sa stala v nedeľu neďaleko Oravského Podzámku v okrese Dolný Kubín.
Tridsaťštyriročný poľský vodič dodávky neprispôsobil rýchlosť v zákrute, dostal šmyk a prešiel do protismeru, kde sa zrazil s protiidúcim citroënom. Ako informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová, dodávku otočilo o 180 stupňov, znovu narazila do citroënu a do dodávky ešte narazila za ním idúca Octavia.
Vodič dodávky a 37-ročný vodič citroënu utrpeli ľahké zranenia, 66-ročná spolujazdkyňa z citroënu však zomrela v nemocnici. Presné okolnosti nehody a mieru zavinenia polícia vyšetruje.

Šutaj Eštok: ÚS odmietol sťažnosť jedného z čurillovcov proti rozhodnutiu NS SR
Ústavný súd SR v pondelok odmietol ústavnú sťažnosť jedného z vyšetrovateľov zo skupiny tzv. čurillovcov proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu SR o dovolaní.

Žilinka sa v prípade Bombica zastal postupu Najvyššieho súdu
Z pohľadu prokurátora oddelenia závažnej kriminality Generálnej prokuratúry SR je dôležité, že v prípade obvineného Daniela B. nepodľahol tlaku a postupoval nestranne.

V roku 2024 dopadlo na územie SR približne 330.000 ton saharského prachu
Rok 2024 priniesol rekordný počet dní s možným výskytom saharského prachu nad územím Slovenska, minimálne od roku 2015.

Polícia a NBÚ varujú pred falošnými QR kódmi
Mestská polícia v Bratislave upozorňuje na falošné QR kódy nalepené na parkomatoch PAAS. Vodičov preto vyzýva na opatrnosť.

Obvineného Bombica vzali do väzby
Najvyšší súd SR vzal Daniela B., ktorý je obvinený z extrémistickej trestnej činnosti, do väzby.