• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 9.2.2025Meniny má Zdenko
Bratislava

Aj W. Schäuble varuje pred dôsledkami brexitu

  • 15:15 26.05.2016
  • Berlín/Tokio
Aj W. Schäuble varuje pred dôsledkami brexitu

Jean-Claude Juncker zase v súvislosti s brexitom vyhlásil, že bývalý starosta Londýna Boris Johnson je mimo reality, ak tvrdí, že Británii sa bude dariť lepšie, keď vystúpi z EÚ.

Dôsledky brexitu, teda vystúpenia Británie z Európskej únie (EÚ), najviac pocíti samotná Británia. Vyhlásil to dnes nemecký minister financií Wolfgang Schäuble pred júnovým referendom, v ktorom britskí voliči majú rozhodnúť, či ich krajine zostane členom európskeho bloku, alebo z neho vystúpi. Informovala o tom agentúra AP.

Podľa Schäubleho nie je síce možné presne predpovedať, čo sa stane v stredno- a dlhodobom časovom horizonte, ak zvíťazia stúpenci brexitu, ale už teraz je jasné, že takýto výsledok spôsobí obrovské škody Európe a pravdepodobne aj globálnej ekonomike. Ale jeho dôsledky najviac pocítia práve obyvatelia Británie. Je však len na nich, aby sa rozhodli.

Schäuble dodal, že "po referende nenastane koniec sveta", život pobeží ďalej a európski politici budú rešpektovať rozhodnutie britských voličov. Na záver však pripomenul, že je rozdiel byť "dnu a mimo (EÚ)".

Predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker zase v súvislosti s brexitom vyhlásil, že bývalý starosta Londýna Boris Johnson je mimo reality, ak tvrdí, že Británii sa bude dariť lepšie, keď vystúpi z EÚ.

Juncker pripomenul, že Johnson pôsobil v Bruseli ako novinár, mal by si preto overiť, či sa všetko, o čom rozpráva britským voličom, zhoduje so skutočnosťou. Podľa šéfa EK to tak nie je. Johnson dnes napríklad vyhlásil, že cieľom EÚ je vybudovať "federálny európsky superštát".
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Agentúra DBRS potvrdila rating Slovenska na úrovni A s negatívnym výhľadom

Agentúra DBRS potvrdila rating Slovenska na úrovni A s negatívnym výhľadom

VČERA - 5:45Ekonomické

Medzinárodná agentúra DBRS ponechala vo svojom aktuálnom hodnotení rating SR bez zmeny.

Obchodné reťazce sťahujú z trhu maslo a detské výrobky

Obchodné reťazce sťahujú z trhu maslo a detské výrobky

21:46 07.02.2025Ekonomické

Zákazníci by výrobky mali vrátiť v predajniach.

TEDi sťahuje z predaja nebezpečné produkty, zákazníci ich musia prestať používať

TEDi sťahuje z predaja nebezpečné produkty, zákazníci ich musia prestať používať

20:56 07.02.2025Ekonomické

Výrobky z obľúbeného reťazca obsahujú zdraviu škodlivé látky.

Na internetových bazároch sa šíri nový typ podvodu

Na internetových bazároch sa šíri nový typ podvodu

13:45 07.02.2025Ekonomické

Doručovateľská spoločnosť Packeta upozornila na nový typ internetového podvodu, takzvaného phishingu, ktorý sa šíri na internetových bazároch. Týka sa odosielania zásielok medzi fyzickými osobami na dobierku.

Automobilka hrozí prepúšťaním v dôsledku ciel EÚ na čínske elektromobily

Automobilka hrozí prepúšťaním v dôsledku ciel EÚ na čínske elektromobily

13:43 07.02.2025Ekonomické

SEAT bude nútený znížiť výrobu a prepustiť približne 1500 zamestnancov, ak EÚ do konca marca nezníži clo na elektromobily značky vyrábané v Číne.